Преку Ковакс механизмот ќе бидат набавени 800 илјади вакцини против Ковид-19


4 копии

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
| | веќе видена | слични

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Европската комисија за здравство Стела Кирјакидес ги повика челниците на Европската унија кои во четвртокот учествуваат на смитот во Брисел да „сторат сѐ што е ...
| | веќе видена | слични

Не сте подготвени за вториот бран на Ковид-19. Ова е најновото предупредување од официјален Брисел до земјите членки на ЕУ, каде бројот на заболени секојдневно ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во одговор на новинарско прашање, најави дека се очекува вакцината за Ковид-19 во земјава да пристигне кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 758 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Ново амбулантно возило доби денес штипската Клиничка болница. Возилото е донација на Амбасадата на Германија а лично денеска го предаде германската амбасадорка ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку Ковакс механизмот ќе бидат набавени 800 илјади вакцини против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: