ММФ: Македонскиот БДП во текот на оваа година ЌЕ БЕЛЕЖИ ПАД ОД 5,4 ОТСТО

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светска банка соопшти дека пандемијата на коронавирусот и падот на цената на нафтата влијае на сите аспекти на економијата на Блискиот исток и Северна Африка и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бруто домашниот производ на Кина во третиот квартал порасна за 4,9 отсто со што кинеската економија повторно се враќа на предковид траекторијата на само ...
| | веќе видена | слични

Додека светот сè уште се справува со пандемијата, Кина покажа дека е можно брзо заздравување на економијата ако вирусот се држи цврсто под контрола. Податоците ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што е лошо во енергетиката, уште полошо е во земјоделието. Сте виделе ли среќен или задоволен земјоделец изминативе 52 месеци, петта година по ред. А, ...
сите 443 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 171 | | | веќе видена

Поскапувањето на голем број на суровини кои ги користат занаетчиите при производство и услужна дејност ќе влијае негативно, бидејќи се трошат залихите кои се ...
сите 56 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против лице на возраст од 30 години за сторено кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 ...
сите 284 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски во емисијата „СТАВ“ на ТВ Плус Куманово потенцираше дека додека биде градоначалник нема да дозволи, а ...
сите 101 | | | веќе видена

Денес бев во посета на Теарце, каде остварив средба со генералниот секретар на Алијансата на Албанците д-р Arben Taravari и кандидатот за градоналник на ...
сите 163 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Куманово Тони Михајловски објави видео во кое тој разговара со неговиот син Александар. Синот го прашува татка си што му требаше ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ: Македонскиот БДП во текот на оваа година ЌЕ БЕЛЕЖИ ПАД ОД 5,4 ОТСТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: