Заев на средба со Сојузот на борцитe: Ќе ги поддржиме сите активности за сеќавање на светлите датуми од НОБ

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска ги додели плакетите на трите најдобро рангирани компании во нашата држава согласно ...
| | веќе видена | слични

На средбата, министерката Шахпаска ги слушна предизвиците  кои ги имаат оваа група на граѓани и изрази уверување дека МТСП ќе биде нивен партнер во надминување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа повеќе од месец откако се отворија градинките во државата, а бројот на новозаразени од КОВИД-19 во градинките континуирано расте. Според последните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Од моментот на отворање на градинките на 9 септември, досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на коронавирусот. Во моментот, во изолација се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени деца и вработени во градинките во последните 2 недели се зголемува.Според министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, трендот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корона-вирусот ја затвори најмалата градинка со 20 деца во Прилеп, а уште 15 деца се во изолација од друга градинка. Градинката кај Работничкиот универзитет е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со Сојузот на борцитe: Ќе ги поддржиме сите активности за сеќавање на светлите датуми од НОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: