На Табановце приведен бегалец по кој трагал Интерпол

12 копии
7 копии

На 19.10.2020 полициски службеници од Одделението за криминалистчки работи Чаир го приведоа Ш.А. (37) и одзедоа автомобил „цитроен“, кој Ш.А. го употребил при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата уапси двајца жители на Кочани кои се осомничени дека извшиле 11 тешки кражби. Полицијата вчера извршила претрес во домот на Д.А. (19) од Кочани, кој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Девизи, производи за нега на заби и лице, домашна ракија, ароматизиран тутун за наргиле, цигари и автоделови, задржала Царинската управа воизминативе две ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 17.10.2020 во 14.00 часот на Граничниот премин „Табановце“, за излез од Република Северна Македонија, при контрола на Е.Р.(36) од Р.Албанија, кој управувал ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата ...
сите 402 | | | веќе видена

Пациент од Битола на 76 годинишна возраст вчера почина на клиниката во Битола. Се работи за жена која пред неколку дена била примена во многу тешка состојба и ...
сите 179 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 127 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на својата последна Facebook Live сесија, на која одговара на граѓански прашања, рече дека доколку во иднина ...
сите 254 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 41 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 269 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Табановце приведен бегалец по кој трагал Интерпол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: