Светска банка најавува ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА СИРОМАШТИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА


2 копии

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По дебаклот од мерката „Викенд без ДДВ“, македонскиот премиер Зоран Заев истакна дека граѓаните биле сиромашни, штеделе пари па затоа не купувале на викендот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ континуирано и посветено креира и реализира мерки и политки за борба против сиромаштијата, за помош на најранливите категории ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија. Зоран Заев додека ги полни неговите ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ континуирано и посветено креира и реализира мерки и политки за борба против сиромаштијата, за помош на најранливите категории ...
| | веќе видена | слични

Овие заложби не застанаа ниту во време на пандемијата со коронавирусот, напротив Владата презеде навремени и ефикасни мерки за помош на оние на кои таа им е ...
| | веќе видена | слични

Нови 100.000 лица ќе западнат во сиромаштија и ќе живеат со помалку од 126 денари на ден како последица на ковид криза. Стапката на апсолутна сиромаштија ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 204 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата, Министерот за здравство Венко Филипче ќе ги предложи новите рестриктивни мерки, кои ги препорача Комисијата за заразни болести ...
сите 507 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 549 | | | веќе видена

На Хрватска и се заканува недостиг на лекови поради големиот долг на државата кон веледрогериите, кој во моментот е над пет милијарди куни (околу 700 милиони ...
сите 74 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка најавува ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА СИРОМАШТИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: