Две влади во Македонија, една на македонски и албански и друга на англиски јазик


На англиската верзија на интернет страницата на Владата Кочо Анѓушев е сѐ уште вицепремиер и министер за економски прашања, Бујар Османи е вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема ништо спорно во идеата за државно субвенционирање компании кои ќе вработат припадници на етнички заедници. Се работи за правична и адекватна застапеност, ...
| | веќе видена | слични

Прв заменик премиер - нова функција со реални надлежности или пак само шминка за задоволување на лични суети. Вети дека ќе работи за сите граѓани, а првата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет оствари средба со градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата соговорници, Груби и Арифи за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и во Србија, односно во Прешевската Долина, како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија целосно заслужуваат почеток на преговори за членство во Европската Унија, е констатацијата од денешниот состанок во Скопје на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби денеска на работен состанок  го пречека претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 425 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 242 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две влади во Македонија, една на македонски и албански и друга на англиски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: