Груби на средба со бизнисмени од Комората на Северозападна Македонија


„Граѓаните на нашата земја заслужија да се отворат преговори за членство во ЕУ, не заслужуваат поголеми пречки и комромиси“ изјави синоќа вицепремиерот Артан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јас сум убеден дека во конструктивна средба и со пријателска Бугарија во пријателски манир ќе се надминат сите прашања и Бугарија ќе остане наш најголем ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема ништо спорно во идеата за државно субвенционирање компании кои ќе вработат припадници на етнички заедници. Се работи за правична и адекватна застапеност, ...
| | веќе видена | слични

Прв заменик премиер - нова функција со реални надлежности или пак само шминка за задоволување на лични суети. Вети дека ќе работи за сите граѓани, а првата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет оствари средба со градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници, Груби и Арифи за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и во Србија, односно во Прешевската Долина, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби на средба со бизнисмени од Комората на Северозападна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: