Развојна банка објави повик за продолжување на грејс-периодот за компаниите кои користеле Ковид кредити


Развојната банка (РБРМ) на својата веб-страница објави јавен повик, со кој се понудува можност на компаниите-корисници на кредити од првата бескаматна кредитна ...
| | веќе видена | слични

Од нив, 27,6 милиони евра ќе бидат наменети за домашни платежни картички во вредност од 6.000 денари. Со оваа мерка, над 180.000 пензионери со пензија до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес-конференција, Илија Николовски, пратеник од СДСМ Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со ребалансот на Буџетот за 2020 што е во собраниска процедура, Владата предводена од СДСМ обезбедува 470 милиони евра за реализација на четвртиот пакет мерки ...
| | веќе видена | слични

Преку овој пакет мерки, 70 милиони евра ќе се искористат за спас на 83.000 работни места, односно ќе се субвенционираат вкупно 250.000 плати за месеците ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на синоќешната седница ја разгледа и усвои информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска им ги врачи договорите за кофинансирање проекти за поддршка на занаетчиството на четири занаетчиски комори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 439 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 393 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развојна банка објави повик за продолжување на грејс-периодот за компаниите кои користеле Ковид кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: