Нагло опаѓање на профитабилноста на банките во еврозоната во вториот квартал

Профитабилноста на најголемите банки во еврозоната нагло oпадна во вториот квартал, иако кредиторите успеаа да одржат ниско ниво на лоши (нефункционални) ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните финансиски институции и 20-те најголеми економии во светот воспоставуваат официјални стандарди за регулирање и издавање на дигитални валути од ...
| | веќе видена | слични

Нееднаквиот економски удар врз Европската Унија (ЕУ) од влијанието на пандемијата на коронавирусот покажува дека ќе следува тешко закрепнување, така што растот ...
| | веќе видена | слични

Штедливоста на потрошувачите и го оневозможува виталниот стимуланс на европската економија кој и е потребен за надминување на очекуваната најтешка рецесија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Останато

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 687 | | | веќе видена

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 78 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нагло опаѓање на профитабилноста на банките во еврозоната во вториот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: