Нагло опаѓање на профитабилноста на банките во еврозоната во вториот квартал

Профитабилноста на најголемите банки во еврозоната нагло oпадна во вториот квартал, иако кредиторите успеаа да одржат ниско ниво на лоши (нефункционални) ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните финансиски институции и 20-те најголеми економии во светот воспоставуваат официјални стандарди за регулирање и издавање на дигитални валути од ...
| | веќе видена | слични

Нееднаквиот економски удар врз Европската Унија (ЕУ) од влијанието на пандемијата на коронавирусот покажува дека ќе следува тешко закрепнување, така што растот ...
| | веќе видена | слични

Штедливоста на потрошувачите и го оневозможува виталниот стимуланс на европската економија кој и е потребен за надминување на очекуваната најтешка рецесија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Останато

Медицинскиот персонал во клиниката Жан Митрев и Систина веќе имаат искуство со лекување на ковид пациенти. На состанокот со министерот за здравство, Венко ...
сите 568 | | | веќе видена

Кризна состојба е состојба предизвикана од ризици и опасности кои можат да ги загрозат добрата, здравјето и животот на луѓето и животните и безбедноста на ...
сите 286 | | | веќе видена

На предлог на Советот за безбедност, кој вчера беше прифатен од претседателот на државата Стево Пендаровски, се очекува Владата денеска да прогласи кризна ...
сите 102 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 102 | | | веќе видена

Комисијата за контрола на квалитет на здравствени и етички прашања го подготви извештајот во врска со починатата 41 годишна пациентка од Берово на инфективното ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нагло опаѓање на профитабилноста на банките во еврозоната во вториот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: