Груби на средба со в.д претседателот на ИВЗ Шаќир Фетаху: Нашата про-западна ориентација е загарантирана

За време на оваа средба, Груби му пренесе на Фетаху дека Владата континуирано прави напори за негување на меѓуверската хармонија во Македонија и дека Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата соговорници, Груби и Арифи за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и во Србија, односно во Прешевската Долина, како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија целосно заслужуваат почеток на преговори за членство во Европската Унија, е констатацијата од денешниот состанок во Скопје на ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби денеска на работен состанок  го пречека претседателот на ...
| | веќе видена | слични

На англиската верзија на интернет страницата на Владата Кочо Анѓушев е сѐ уште вицепремиер и министер за економски прашања, Бујар Османи е вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 634 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 225 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби на средба со в.д претседателот на ИВЗ Шаќир Фетаху: Нашата про-западна ориентација е загарантирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: