Груби на средба со в.д претседателот на ИВЗ Шаќир Фетаху: Нашата про-западна ориентација е загарантирана

За време на оваа средба, Груби му пренесе на Фетаху дека Владата континуирано прави напори за негување на меѓуверската хармонија во Македонија и дека Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајцата соговорници, Груби и Арифи за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и во Србија, односно во Прешевската Долина, како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија целосно заслужуваат почеток на преговори за членство во Европската Унија, е констатацијата од денешниот состанок во Скопје на ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби денеска на работен состанок  го пречека претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Република Северна Македонија се движи според сите европски вредности и Словенија во оваа прилика ќе продолжи активно да ја поддржува во процесот на ...
| | веќе видена | слични

На англиската верзија на интернет страницата на Владата Кочо Анѓушев е сѐ уште вицепремиер и министер за економски прашања, Бујар Османи е вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 645 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби на средба со в.д претседателот на ИВЗ Шаќир Фетаху: Нашата про-западна ориентација е загарантирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: