Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 80 компании од Македонија и регионот

Вечерва точно во 00:00 на полноќ започна најголемиот регионален онлајн саем за вработување – отворени се над 500 слободни места во преку 80 компании од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 7 до 14 октомври посетете го најголемиот регионален онлајн-саем за вработување и испратете ја својата работна биографија за над 500 отворени понуди за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Кризната состојба се прогласува пред се' поради превенција настаната од природни непогоди или други непогоди во државата. Сега е прогласена кризна состојба ...
сите 450 | | | веќе видена

Министерството за здравство синоќа соопшти дека во последните 24 часа бројката на КОВИД дијагностицирани е 54743, а направени се 2553 тестирања. Од новите 1112 ...
сите 365 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската Унија има јасно правило кое се однесува еднакво за сите и кон сите, а тоа е дека влез во Унијата без решавање на спорните билатерални прашања е ...
сите 632 | | | веќе видена

Неколку дена по смртта на мојата мајка, конечно собрав сила да ја опишам голготата низ која поминавме, ги опишува своите искуства скопјанка во Фејсбук групата ...
сите 169 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Роналдо Куман би можел да го промовира Оскар Мингуеза во од Б тимот на местото од повредениот Пике. Шпанија Пике и Серхи Роберто поради ...
сите 22 | | | веќе видена

Баталете ги дневно политичките мешетарења Заев и Филипче, луѓе ви умираат затоа што нема слободни кревети, пишува опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски на ...
сите 132 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен најголемиот онлајн саем за вработување: Над 500 отворени позиции во 80 компании од Македонија и регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: