Кина победник во трката за економско закрепнување по Ковид-19


Илјадници животи би можеле да бидат спасени пред Божиќ во Велика Британија доколку се воведе двонеделна блокада, порачаа двајца владини здравствени експерти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид-19, доктор Давид Набаро, пред неколку денови испрати прилично изненадувачко ...
| | веќе видена | слични

Без полициски час, без карантин, без „останете дома“, без паника. Многу се зборуваше за стратегијата на Шведска во текот на пандемијата, но стратегијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за ковид-19, д-р Дејвид Набаро, издаде прилично изненадувачко предупредување за повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот свет повторно гледа во Шведска, која во порастот на вториот бран забележа минимален број на пациенти во моментот кога короната веќе започна да гори во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во врска со европската интеграција на Република Северна Македонија, премиерот Бојко Борисов истакна дека Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и ...
сите 726 | | | веќе видена

Министерството за здравство синоќа соопшти дека во последните 24 часа бројката на КОВИД дијагностицирани е 54743, а направени се 2553 тестирања. Од новите 1112 ...
сите 374 | | | веќе видена

Директорот на Штипската болница, Ален Георгиев, вели дека за случајот со починатата 41-годишна пациентка одговорите треба да се бараат во Санитарниот ...
сите 181 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка Баталете ги дневно политичките ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина победник во трката за економско закрепнување по Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: