Македонија на еден чекор до високо задолжена земја


10 копии

Почнува расправата за ребалансот на буџетот денеска во Комисијата за финансирање и буџет во Собранието. Со ова прекројување на државната каса и новите ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ популистички ги троши позајмените пари на граѓаните кои треба да служат за долгорочна помош и закрепнување на економијата. Мерките од 4 пакет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжуваат сo силна, ефикасна и навремена поддршка за компаниите погодени од негативните економски ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет на мерки ќе го амортизира ударот од КОВИД-кризата. Мерките кои имаат буџетски импликации, како финансиската поддршка за исплата на плати, ќе ...
| | веќе видена | слични

40.000 граѓани останаа без работа од почетокот на пандемијата додека само 2.000 луѓе останале без работа во месец септември. Дека мерките не даваат ефект ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот н буџетот, 470 милиони евра се наменети за реализација на четвртиот пакет економски мерки за спас на работни места, за зајакнување на приватната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 306 | | | веќе видена

Очекуваме во наредиот период да има повеќе испишани отколку примени пациенти. На инфективните оддели има се повеќе слободни места. Ја следиме состојбата од ден ...
сите 569 | | | веќе видена

Поради смртта на Диего Марадона, главниот лекар на неговиот медицински тим Леополд Луке е под истрага. Тој е осомничен за можно убиство од небрежност. Луке ...
сите 263 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 190 | | | веќе видена

Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за свои лични интереси, рече на денешната ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на еден чекор до високо задолжена земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: