Филипче: Нема да дозволам колегите да клекнат на колена од замор, рестрикциите не се желба или хир

Министерот за здравство Венко Филипче преку фејсбук статус се огласи во врска со високите бројки на новозаболени со коронавирус, нагласувајќи дека влегуваме во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-249, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 9 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 87 пациенти. На кислородна поддршка се 47 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 194 оздравени пациенти од: Скопје-77, Куманово-15, Штип-11, Прилеп-7, Тетово-11, Струга-1, Велес-1, Битола-5, ...
| | веќе видена | слични

Во главниот град заклучно со последните податоци се регистрирани вкушно 8872 слуачи од кои активни се 1969. Активни случаи по општини Скопје денеска • Чаир – ...
| | веќе видена | слични

Статистиката за новозаразени од Ковид-19 за изминатото деноноќие воопшто не радува. Негативните рекорди продолжуваат.Од тестирани 2441 пациенти, забележани се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вечерва испрати извинување до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со Ковид-19 во нашата земја. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 296 | | | веќе видена

Министерот д-р Венко Филипче утрово одржа состанок со директорите на ковид центрите од клиникте во комплексот Мајка Тереза на кој беше разгледана состојбата со ...
сите 564 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 379 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Собранието од денеска се расправа по поднесените амандмани на Предлог-буџетот за 2021 година. Амандманите се разгледуваат во рамки на расправата во ...
сите 187 | | | веќе видена

Кога Диего Марадона во 1984 година го изненади фудбалскиот свет и дојде во Наполи, Чиро Ферара имаше само 17 години и таа година влезе во првиот тим на Наполи. ...
сите 307 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 253 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Нема да дозволам колегите да клекнат на колена од замор, рестрикциите не се желба или хир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: