Опседнатоста со хороскоп - причина за развод

Опседнатоста со хороскоп - причина за развод Италијанец барал да се разведе од својата сопруга, а како причина ја навел нејзината опседнатост со хороскопот. Влијанието на ѕвездите, кои според неговите зборови довеле до распаѓање на брачната заедница и на семејството, е наведено како главна причина за барањето за развод поднесено во судот во Савони, северозападна Италија, пишуваат италијанските медиуми.Незадоволниот сопруг раскажал дека неговата жена била во состојба да седи заклучена во куќата цел ден заедно со децата, освен ако хороскопот не бил поволен. - Живеевме зависно од констелацијата на ѕвездите - објаснил човекот, додавајќи дека на почетокот тоа било само страст, која подоцна прераснала во опсесија. Меѓутоа, адвокатот на жената тврди дека хороскопот никогаш не влијаел на донесувањето на важните одлуки во семејството, како ни на одгледувањето на децата.
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 671 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 221 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опседнатоста со хороскоп - причина за развод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: