Најдено телото и на второто момче што се удави во Претор

Нуркачките екипи на МВР вчераутро го пронајдоа безживотното тело на Филип Георгиевски (15) од Ресен, кој завчера заедно со својот другар Стивен Стојаноски се удави во водите на Преспанско Езеро кај туристичката населба Претор. Според полицијата, нивните нуркачи околу 10 часот го нашле удавеното момче на дното од езерото, во непосредна близина на местото каде што се случи трагичниот настан. По наредба на истражен судија телото на момчето е предадено на обдукција. Вчера во езерото се удави и неговиот другар, 15-годишниот Стивен Стојановски, исто така од Ресен. Жителите на Ресен сé уште се во шок од трагедијата и низ солзи раскажуваат за големата несреќа што ги снајде двете семејства. Горчина во срцата на ресенчани особено предизвика злата судбина што го затекна семејството Стојановски оти пред шеснаесет години Преспанско Езеро го зело и животот на братот на Стивен. - Ова е голема трагедија. Не можам да верувам. Во 1993 година на Стојановски им се удави синот единец, а Стивен се роди следната година. Сега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1183 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдено телото и на второто момче што се удави во Претор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: