Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“

Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“ Експертите на швајцарската компанија „Бари Калебо“, еден од светските лидери за производство на чоколадо, направија „термостабилно чоколадо“, кое почнува да се топи дури на температура од 55 степени Целзиусови. - Ова е фантастична идеја, изјави финансискиот аналитичар на банката „Цирихер Кантоналбанк“, Даниел Бурки, коментирајќи ги инвестициските перспективи на новиот производ. Новиот вид чоколадо, наречен „Вулкан“ поради својата термостабилност, нема да им создава проблеми на потрошувачите, топејќи се во торбите или рацете. „Вулкан“ има уште една совршена карактеристика - неговата енергетска вредност е за 90 проценти помала отколку кај обичното чоколадо. Раководството на француската компанија верува дека термостабилниот „Вулкан“ ќе освои голем број пазари во топлите јужни земји и очекува новиот вид чоколадо да стане хит во државите како што се Индија и Кина, каде потрошувачите често имаат можност да видат истопени чоколади на полиците во продавниците, кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека доколку пропадне нуклеарниот договор Иран, со меѓународната заедница тешко ќе успее да ...
сите 342 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарците произвеле „термостабилно чоколадо“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: