Обид за рекет заврши со престрелка

Инцидентот се случил завчера околу 19.45 часот пред дискотеката „Нота Бас“, сопственост на Гзим Османи (28) и неговиот брат Лирим (19), која се наоѓа на улицата Трета македонско ударна бригада. Во тоа време пред дискотеката со автомобил дошле арачиновците Бурим Ајети (24), Селим Ајети (20), Зејли Демири (31), Шенали Маслани (34). Тие влегле внатре и побарале да се видат со сопствениците, а кога браќата Османи дошле им „објасниле“ дека ќе треба да им плаќаат рекет ако сакаат да продолжат да работат со дискотеката. На ова тие бурно реагирале и им се спротивставиле велејќи им дека од нив нема да добијат ниту денар. Откако виделе дека нема со лесно да им земат пари или да ги убедат браќата, арачиновците почнале со ќотек. Тие им се нафрлиле на двајцата браќа удирајќи ги со сé што им дошло при рака. Од ударите кумановците паднале на земја, а насилниците продолжиле да ги клоцаат по главата и телото. Лирим некако успеал да стане и да се оттргне од нив за веднаш потоа да се врати со пиштол во раката. Тој гледајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нова ера за Македонија. Ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на конвенцијата на која коалицијата ги ...
сите 75 | | | веќе видена

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да го коментира брифингот на шефот на грчката дипломатијата Никос Коѕијас со грчките новинари во Њујорк, на кој истакнал ...
сите 211 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Македонија денес повторно е демократија, исправена на патот на ЕУ и НАТО, каде што припаѓа, истакнал премиерот Зоран Заев во обраќањето на Универзитетот ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за рекет заврши со престрелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: