Правдата тропа на врата кај измамниците со станови

Правдата тропа на врата кај измамниците со станови Ме измамија при купување на стан и сакам сите да дознаат и да чујат дека дури и во агенциите за недвижности некој може да ве насамари. Со овие зборови пензионерот Живко Рајчиќ од Скопје ни се обрати кога дојде во нашата редакција за да ни раскаже за измамата на која наседнал. - Дадов оглас дека купувам стан во централното градско подрачје. Ми се јави девојка која се претстави како Гордана Ч. и рече дека работи во Агенцијата за недвижности „Уни дом“. Таа ми понуди стан кој ми се допадна. Како капар дадов 184.150 денари во Агенцијата, а наредниот ден отидов со свои очи да го видам станот. Сопственикот ми рече дека станот не го продавал преку агенција. Тогаш сфатив дека сум измамен. Треба очите да ги отворите кога купувате, а посебно кога го решавате станбеното прашање бидејќи тука има најмногу измами. Дојдов во вашата редакција не за да ги барам јавно парите за кои ме измамија, туку да го поучам народот на што да внимава - вели Рајчиќ. Против вработената била ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 306 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правдата тропа на врата кај измамниците со станови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: