Одмазда е мотивот за убиството на шумскиот полицаец

Патрола на шумската полиција налетала на класична заседа на дрвокрадци вооружени со автоматски пушки, кои сакале да им се одмаздат затоа што неколку часа претходно им заплениле два автомобили со кои тие пренесувале бесправно исечени дрва, покажуваат првичните резултати на истрагата. Засега скопската полиција не го знае идентитетот на напаѓачите, ниту пак нивниот број. Во текот на завчерашниот и на вчерашниот ден полицијата извршила претрес во неколку куќи во селото, а во станица на распит биле повикани пет жители на селото. Од МВР информираат дека на разговор биле повикани и неколку полицајци од станицата во населбата Драчево и припадници на шумската полиција што работеле на неколку случаи со дрвокрадци во тој регион. Досега е сигурно дека во четвртокот околу 2.30 часот наутро патролата на шумската полиција над селото Горно Количани запрела две возила „москвич“ натоварени со дрва. Едното возило веднаш побегнало, а другото, во кое биле Ејуп Кадри (19) и Ајет Османи (24), двајцата од истото село, успеале да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од пакетот прислушувани телефонски разговори, доставени од СЈО како докази до судот во предметот „Титаник“,на денешното рочиште се слушна дека екс-министерот ...
сите 75 | | | веќе видена

Скопје, 20 август 2018 Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите. Младите од оваа власт за повеќе од година дена колку што ...
сите 54 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува, владата реагира. Како и вчера во фокусот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се неколкумина функционери од власта, меѓу нив и министрите Драган ...
сите 62 | | | веќе видена

Откако е објавено дека Катар понудил да вложи 15 милијарди долари во турските банки и пазар и така да им помогне да се извлечат од инфлацијата и економската ...
сите 254 | | | веќе видена

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото ...
сите 201 | | | веќе видена

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одмазда е мотивот за убиството на шумскиот полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: