Новинарот Реџеп Пампур повреден во сообраќајка

Новинарот Реџеп Пампур, извршувајќи работна задача, денеска, околу 14.30 часот доживеа сообраќајна незгода на својот мотор, кога се судрил со автомобил “застава 101“,кај зградата на МОБ, пред кафеаната Стара куќа. Првичните информации зборуваат дека на Пампур му е повредена левата нога во пределот на бутната коска и дека веројатно има скршеница. Можно е од ударот да се здбил со повреди и на карлицата. Сведоците на настанот забележале дека и од носот му тече крв, што укажува на удар и на главата, но веројатно нема поголема повреда, затоа што носел заштитна кацига. Пампур е пренесен во Градската хируршка болница “Св. Наум Охридски“ во Скопје каде му се укажува лекарска помош. Со него на моторот имало уште еден човек, кому му е скршена ногата. Полицијата извршила увид, за да се утврдат причините за несреќата. Реџеп Пампур следи настани за забавниот и културниот живот во Скопје и републикава, а денеска требаше да известува и од Фестивалот на моторџиите “Ноќни волци“. Горе
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 205 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, велат од ВМРО - ДПМНЕ и уште откриваат дека тие се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец, што го ...
сите 458 | | | веќе видена

Денеска премиерот на техничката влада Оливер Спасовски му порача на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев подобро менаџирање со министерството, а изјавата ...
сите 208 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 243 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 90 | | | веќе видена

Составот на Вардар минатиот викенд успеа да слави убедлива победа над Мотор Запорожје со што обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, но ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарот Реџеп Пампур повреден во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: