Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид

Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид Александар Кристијан Голубовиќ (40) во јануари излегол од затвор во Србија Познатиот српски криминалец Александар Кристијан Голубовиќ (40), кој пред неколку години излезе од затворот „Забело“ во Србија, минатата седмица бил виден во Охрид, објави вчера белградски „Курир“. Весникот пишува дека Голубовиќ бил во „живописен“ разговор со десетина локални криминалци. По излегувањето од затворот, каде одлежал 4,5 години поради изнуда, Голубовиќ изјавил дека ја научил лекцијата и оти ќе почне да се занимава со „бизнис“. Според „Курир“, Кристијан на први јуни појадувал во еден охридски ресторан, при што го привлекол вниманието на сите присутни, гласно раскажувајќи ги последните случки во српското подземје. Особено ја потенцирал умешноста на неодамна уапсениот Жељко Миловановиќ, осомничен за убиство на сопственикот на хрватскиот неделник „Национал“, Иво Пуканиќ. „Човекот е експерт за бум! Тоа што тој може да го спакува - не може никој. Кога тој човек ќе ти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: