Автобусите на ЈСП „Скопје“ од сабота со летен возен ред


Останато

Во неодамнешното гостување во централниот дневник на Сител, универзитетскиот професор Александар Спасеновски разговараше за значајните влијанија на изборите за ...
сите 410 | | | веќе видена

Социјалистите, зелените, комунистите и екстремно левичарската партија ЛФИ во заедничка изјава повикаа на алтернатива на Макрон и борба против расистичкиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе разговара со водечките претставници на израелската опозиција во рамките на неговата турнеја на ...
сите 380 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Косово, Џефри Ховениер, денеска, во Приштина, изјави дека процесот на дијалог меѓу Косово и Србија треба да заврши со заемно ...
сите 244 | | | веќе видена

Учествувајќи на Самитот за Западен Балкан што се одржа во Приштина, тој изјави дека опасноста од руско влијание постои, но, според него, таа не вклучува само ...
сите 315 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен мандатар, Христијан Мицкоски, на денешниот Енергетски форум објави дека големата енергетска инвестиција што ја најавуваше ...
сите 69 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 299 | | | веќе видена

По завршувањето на новата рунда парламентарни избори кај источниот сосед, секако дека е логично да се постави прашањето – каков ефект би имале резултатите од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобусите на ЈСП „Скопје“ од сабота со летен возен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: