Се множат дефектите со владиниот Лир Џет

Се множат дефектите со владиниот Лир Џет кој се уште е расклопен и се поправа на Бриселскиот аеродром. Откако вчера беше утврдено дека поради прекин на жица откажал системот што го идентификува авионот додека е во лет, утрото, по деталниот преглед, инженерите утврдиле дека е непоправлив и целиот компјутерски систем за ориентација кој давал лажен сигнал за висината на авионот. Новиот компјутер треба да стигне од САД во рок од 24 часа, па така авионот ќе може да се врати во државава најрано в понеделник. „Се е установено направено проверено И конечно е дојдено до дека дефектот е во самиот компјутер. Можам да ви кажам дека е Сноу бординг компјутер кој што е во целиот тој систем со флот сецеви и од него иде погрешен сигнал, до целиот систем на флајт и граунд мод и сега добив известување дека од Америка се нарачува. Ние имаме договор, владата за набавка на резервни делови кој што редовно си го плаќа така да спрема договорот во рок од 24 часа треба да ни го испорачаат делот сто ни е потребен, изјави Александар ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 146 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 51 | | | веќе видена

Неодамнешниот напад на два танкери што превезувале нафта во Орумскиот Проток предизвикаа разговори за стратешки важниот проток и неговата улога во глобалната ...
сите 178 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се множат дефектите со владиниот Лир Џет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: