Се множат дефектите со владиниот Лир Џет

Се множат дефектите со владиниот Лир Џет кој се уште е расклопен и се поправа на Бриселскиот аеродром. Откако вчера беше утврдено дека поради прекин на жица откажал системот што го идентификува авионот додека е во лет, утрото, по деталниот преглед, инженерите утврдиле дека е непоправлив и целиот компјутерски систем за ориентација кој давал лажен сигнал за висината на авионот. Новиот компјутер треба да стигне од САД во рок од 24 часа, па така авионот ќе може да се врати во државава најрано в понеделник. „Се е установено направено проверено И конечно е дојдено до дека дефектот е во самиот компјутер. Можам да ви кажам дека е Сноу бординг компјутер кој што е во целиот тој систем со флот сецеви и од него иде погрешен сигнал, до целиот систем на флајт и граунд мод и сега добив известување дека од Америка се нарачува. Ние имаме договор, владата за набавка на резервни делови кој што редовно си го плаќа така да спрема договорот во рок од 24 часа треба да ни го испорачаат делот сто ни е потребен, изјави Александар ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се множат дефектите со владиниот Лир Џет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: