Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков

Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков Претепан, прегазен, расечен, во обид да биде ликвидиран. Синот на Ристо Шишков, Васил Шишков едвај преживеал. Тврди дека три непознати лица го нападнеле. Во сред бел ден во Центар го прегазиле, а потоа и претепале. Се сомнева дека напаѓачите се платеници на кодошите од листата за лустрација за досието на неговиот татко. Пред околу еден месец актерот го добил досието кое ќе го разгледува Комисијата за лустрација. Од тогаш јавно говорел за тоа кои ќе бидат првите одговорни за кодошењето на Шишков. Убеден е дека списокот на загрозени е долг и дека многумина би сакале да го ликвидираат. Но во полицијата стигнала поинаква верзија за настанот. Шишков не го пријавил нападот. Лекарите од поликлиниката Букурешт кои го примиле, ги повикале полициските инспектори. Иако инсистирале да дознаат што му се случило Шишков, според МВР, изјавил дека паднал и дека на ништо друго не се сеќава. Неговите адвокати тврдат дека полицијата лаже. Писмено побарале од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 258 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директна битка за петтото место во групата Б ќе води европскиот првак Вардар со Порто, утре на гостински терен (16 часот), во претпоследното коло од групната ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: