32 год. Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајка

32 годишната Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајна несреќа што се случи на магистралниот пат Гевгелија - Демир Капија. Несреќата се случила вчераутро кај местото Аразлиска река помеѓу патнички автомобил Форд управуван од хрватски државјанин и Сузуки, кој го управувал сега починатиот Станковски. Според очевидци хрватскиот државјанин кој се движел кон границата на Грција, претекнувал друго возило при што удрил во автомобилот Сузуки. Од медицинскиот центар Гевгелија велат дека состојбата на хрватскиот државјанин е стабилна, но се уште е во шок. Во несреќата се здобил со скршеници на десниот рачен зглоб и потрес на мозокот.
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

32 год. Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: