Тешка сообраќајка на патот Гевгелија - Демир Капија

Две лица го загубиле, а едно се бори за живот, ова е билансот од сообраќајната несреќа што се случила на магистралниот пат Гевгелија - Демир Капија во близина на селото Градец. Педесет и пет годишниот Гоце Станковски од Скопје кој работел како судски извршител во Гевгелија и триесет и две годишната Мими Костаќева од Гевгелија, вработена кај него од здобиените повреди починале на лице место, а хрватскиот државјанин кој се здобило тешки телесни повреди е задржан на болничко лекување во гевгелиската болница. Според досегашните сознанија на истражните органи кои веднаш извршиле увид на лице место до несреќата дошло кога директно се судриле автомобилот Форд управуван од хрватскиот државјанин и Сузуки управуван од починатиот Станковски, од силината на ударот двете возила се целосно уништени. Причините за несреќата се уште се утврдуваат.
| | веќе видена | слични

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 258 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директна битка за петтото место во групата Б ќе води европскиот првак Вардар со Порто, утре на гостински терен (16 часот), во претпоследното коло од групната ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот Гевгелија - Демир Капија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: