Претепан актерот Васил Шишков

Познатиот актер Васил Шишков во вторникот изутрина бил брутално претепан од неколку маскирани напаѓачи, кои со автомобил го пресретнале на улица во центарот на градот. Тие го удриле со возилото, а потоа брутално го претепале додека лежел на земја во несвест. Шишков вели дека во вторникот во 9.10 часот одел на работа во театарот „Центар“, но во близина на основното училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“ бил пресретнат од бандата насилници. - Излегов од својот дом во Карпош 1 во 9 часот. Додека одев кон училиштето „Песталоци“, ме удри автомобил и паднав во несвест - тврди Шишков. Претепаниот актер вели дека не се сеќава колку насилници го нападнале и колку време го тепале. По неколку часа се разбудил во болница, со преврзано око и болки по целото тело. Според неговите тврдења, очевидец на нападот повикал итна помош, која го однела во болница. - Разбрав дека на улиците имало човек што бил сведок на нападот. Насилниците биле маскирани и вооружени со бејзбол-палки. Крвнички ме удирале, а кога завршиле со тепањето, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 218 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претепан актерот Васил Шишков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: