Договор за изработка на софтвер за интегриран здравствен информатички систем

Потпишување на договор за изработка на софтвер за интегриран здравствен информатички систем (ИЗИС). Договорот ќе биде потпишан денеска од страна на министерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 507 | | | веќе видена

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин изјави дека судот ќе одлучува за судбината на украинските војници кои се предале во ...
сите 314 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 179 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) ја прифати поканата на Српската православна црква (СПЦ) за одржување на литургија на ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договор за изработка на софтвер за интегриран здравствен информатички систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: