На продажба три битолски фирми во стечај

На продажба три битолски фирми во стечај Стечајните управници на битолската пиварница, „Жито Битола“ и на „Македонија стакло- Битола“, распишаа јавни огласи за продажба на овие компании. Одборот на доверители на стечајниот должник АД „Пивара-Битола“ објави втор оглас за јавна продажба на имотот на пиварницата. Продажбената вредност на имотот, градежната и инсталирана опрема изнесува 4,8 милиони евра. Јавното отворање на понудите ќе се врши на 15 мај.„Жито Битола“ ќе се продава осми пат. Огласени се градежна и инсталирана опрема во вредност од 84 милиони денари, објекти во Крушево, во вредност од 12,5 милиони денари и деловен објект во Битола, вреден 9,2 милиони денари. Јавното отворање на понудите ќе се врши на 14 мај во Основниот суд во Битола. Во меѓувреме, на 4 мај во Битола ќе се одржи усна јавна продажба на неколку други објекти на „Жито Битола“ и тоа: старата и новата пекарница, механичката работилница, мелница за жито, два армирано-бетонски силоса со капацитет од 6.000 и 10.000 тони, како и на 25 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сто пати сум повторил, и уште сто пати ќе повторам. Економијата е клучна. И затоа велиме економија, економија, економија, порача, меѓу другото, лидерот на ...
сите 178 | | | веќе видена

Комплексот на Доналд Трамп на островот Свети Мартин чија што вредност се проценува на 17 милиони долари, оштетен е после ураганот Ирма кој што го погоди ...
сите 275 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На продажба три битолски фирми во стечај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: