„Економија за менаџери“

„Економија за менаџери“ Денес во просториите на Стопанската комора на Македонија ќе биде промовирана студијата „Економија за менаџери“ од професор д-р Тихомир Јовановски. Почетокот на промоцијата е предвиден во 12 часот. Рецензенти и промотори се проф. д-р Глигор Бишев, генерален директор на Стопанска банка – Скопје, и Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија. (Д.Р.)
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 383 | | | веќе видена

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 390 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 302 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата.Овие денови ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Економија за менаџери“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: