Свет - Алги-убијци во Егејско Море

Токсични алги-убијци се причината за изумрените десетици милиони риби во заливот Малиакос во Егејско Море, северно од Атина. Брегот на морето е преплавен со изумрени риби, јавуваат грчките медиуми. Малите и токсични морски алги се од видот хатонела и биле откриени од научниците од грчкиот центар за морски истражувања. Тие сметаат дека точно тие алги се причина за смртта на милионите риби и го оценуваат тој феномен како единствен за Грција.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 383 | | | веќе видена

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 390 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 300 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата.Овие денови ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свет - Алги-убијци во Егејско Море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: