Хроника - За 24 часа четворица си го одзеле животот

Викенд на самоубиства За 24 часа четворица си го одзеле животот Четири самоубиства се случиле викендов низ земјава, од кои во два случаи причина за посегнување по животот биле психички проблеми, а другите двајца се самоубиле од засега непознати причини. Според полицијата, две се случиле во Скопје, и по едно во Струмица и во Куманово. Едно од самоубиствата се случило во саботата наутро кога 53-годишен струмичанец се обесил на дрво во дворот на семејната куќа во селото Дражево. Откако полицијата и истражен судија извршиле увид на местото, увиделе дека на телото на струмичанецот немало траги на насилство, а причината за самоубиството најверојатно била нарушеното ментално здравје. Во саботата се случиле и останатите три самоубиства, од кои првите две во 14 часот. Во првиот случај 54-годишна кумановка, која пред неколку дена била пуштена од болницата во Куманово, скокнала во длабок бунар и се удавила. Во истото време 50-годишен жител на скопското село Брњарци, со пиштол во рака, излегол во дворот на семејната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 84 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроника - За 24 часа четворица си го одзеле животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: