Уапсен претседател на комора за обезбедување имоти и лица

Во Скопје Уапсен претседател на комора за обезбедување имоти и лица Полицијата вчера го уапси Ангеле Јовановски, претседател на комора, паралелната на Комората на Република Македонија за обезбедување лица и имот и детективски услуги, кој подолго време на диво вршел обука и издавал лиценци на граѓани, без за да има соодветна лиценца за работа. Нему вчера истражен судија му одреди домашен притвор за измама, а на 15 други негови соработници, вработени во Министерството за внатрешни работи и во Армијата, им беа поднесени кривични пријави зашто му помогнале да измами над илјада лица. Полицијата апелира, доколку има и други оштетени лица, да го пријават случајот. Според МВР, Ангеле Јовановски во 2007 година ја основал комората, заедно со Д.С. (53) и со неговиот син Д.С. (32) од Тетово, со Т.П.Д. (43), С.Н. (30), З.Г. (41), С.А. (37), Ј.Б. (43), вработени во МВР, А.У. (31), вработена во Центарот за управување со кризи, С.Б. (50), вработен во АРМ, М.Н. (40), сопственик на агенцијата за обезбедување "Статус", И.Т. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 167 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен претседател на комора за обезбедување имоти и лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: