Скопје - Повеќе автобуси до Матка

Во деновите за викендот Повеќе автобуси до Матка Градот Скопје, поради подобрување на пристапноста на граѓаните до туристичкиот локалитет Матка, го засили постојниот возен ред на автобуската линија со број 60 на делницата Сарај и“Матка. Според овој возен ред, во саботите и во неделите и во деновите кога се државни празници од Сарај за Матка ќе се тргнува во 8, 12.30, 14, 15.10 и во 18.40 часот, а во обратна насока во 8.30, 13.30, 14.30, 15.30 и во 19.10 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн го повторил ставот дека неговата партија не ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 9 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Ако сакате смесата за палачинки да ви биде вкусна и да не се лепат, има мал трик од кујната. Додајте шолја пиво или малку снег од белки со лимон и нема да се ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Повеќе автобуси до Матка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: