Уранија селф ресторан и во Соравиа

ДОМАШНИ МАНЏИЧКИ И КРУШЕВСКА ПИТА СРЕДЕ СКОПЈЕ Уранија селф ресторан и во Соравиа Познатиот угостителски бренд "Уранија" оваа година ќе ја памети по новоотворениот ресторан - самопослужување во шопинг центарот Соравиа во строгиот центар на Скопје. На површина од околу 400 модерно уредени квадрати, во исклучително пријатна атмосфера која не мириса на готвена храна, можат да се вкусат разни видови јадења подготвени по традиционални македонски рецепти, но според највисоки стандарди на наасап-системот. Сопственикот Ставре Николовски, кој во угостителството е повеќе од 30 години, вели дека брендот Уранија е присутен од 1992 година кога во градскиот парк е отворен реномираниот ресторан, а од пред неколку години и домашните кујни во објектот на Комерцијална банка и Народна банка. - Брзиот ритам на живот денеска ретко кога дозволува да се загубат еден час или повеќе во ресторан, па затоа ваквите селф ресторани се многу популарни во светот. Овде, за 15-тина минути и за стотина денари можете да добиете разни видови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уранија селф ресторан и во Соравиа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: