Мозаик - Втората сезона од „Ангели“ ветува интересни заплети

Втората сезона од серијата „Ангели“ в среда повторно ќе почне да се прикажува на телевизијата „А1“.
„Ангели“ е аргентинска теленовела, која почна да се емитува во 2006 година. Продуцирана е од групацијата „Крис Морена“ и од „РГБ“, а првата сезона, во чиишто рамки беа снимени 166 епизоди, здоби голем број обожаватели. Со не помал интерес беа следени и доживувањата на тинејџерите од втората сезона. За популарноста на оваа серија говори и фактот што беше промовирана и продавница за обожавателите со ексклузивни производи од шоуто, а беше лансирано и списание, четири дивидиизданија и две цедеа.
Дејството во „Ангели“ се случува во огромна куќа, која е дом за деца без родители. Во серијата се обработува проблематиката на класните разлики.
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Северна Кореја може да се исправи пред тешки воени последици доколку преземе воени дејствија, изјави американскиот министер за одбрана, Џејмс Матис, цитиран од ...
сите 398 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 180 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 216 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мозаик - Втората сезона од „Ангели“ ветува интересни заплети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: