Која ТВ водителка е најдобра и најубава – гласајте на новата Анкета на Кирилица

Имате избор да гласате за Татјана Груевска и Билјана Дебарлиева од А1 Телевизија, Ивона Талевска од Сител, Соња Николовска и Емилија Лзаревска од Телма, Ана Здравковска и Љубица Јаневска од Канал 5, Јулија Симоновски и Гордана Спасовска од АлсатМ, и Јасминка Аневска од ТВ Алфа.

Внимавајте - нашата провокација е со цел да гласате за водителката која според вас најдобро ги презентира вестите, а истовремено е и најпривлечна како личност.

Последната Анкета на Кирилица покажа дека како најочекуван дуел во вториот круг на претседателските избори е оној помеѓу Ѓорге Иванов (ВМРО – ДПМНЕ) и Љубомир Данаилов Фрчковски (СДСМ).
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 663 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 76 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 216 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 663 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која ТВ водителка е најдобра и најубава – гласајте на новата Анкета на Кирилица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: