Гел од алое вера против стрии

Гел од алое вера против стрии Пред да го нанесете гелот протријте го меѓу дланките за да се загрее, па со кружни движења нанесете го на кожата Стриите се нормална појава на кожата и претставуваат исклучително естетски проблем кај повеќето жени. Тие најчесто настануваат поради нагли промени на телесната тежина, на колковите, задникот, стомакот и на градите. Тоа се деловите каде што кожата пука поради недостаток на еластичност. Не е можно нивно целосно елиминирање, но постои начин да се спречи натамошното појавување или да се ублажи појавата доколку веќе ги има. Ласерска терапија Најдобри резултати со ласерска терапија се постигнува кај млади стрии, во фаза на појавување. Комбинацијата со ултразвучен пилинг, микроструја, биостимулативен ласер, вакуум и навлегување во длабоките слоеви на кожата, со специјални препарати со помош на ултразвук се зголемува репродукцијата на колаген и се добива еластичност на кожата. По серија од 10 до 15 третмани се подобруваат структурата, цврстината и еластичноста на кожата, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем во врска со ...
сите 137 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гел од алое вера против стрии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: