Спорт - Билјана и Вигор во борба за трофеј

Кошаркарките на Билјана 006 од Охрид и Вигор Скопје ќе се борат за пехарот во Купот на Македонија во женска конкуренција. Организаторот на завршниот турнир, Билјана 006, со 73-56 го елиминира скопски Младинец, а бранителот на трофејот, Вигор Скопје, со 68-50 беше поуспешен од Куманово. Финалето ќе се игра денеска со почеток во 17 часот. Фершпед Работнички - Свислион Пелистер и Фени Индустри - Амак СП се средбите што ќе ги дадат финалистите во машкиот кошаркарски куп на Македонија. Работнички убедливо со 78-55 го победи Торус, а и Пелистер немаше проблеми со Вардар Осигурување и победи со 82-68. Во второто полуфинале, бранителот на трофејот Фени и актуелен шампион на Македонија, Фени индустри, се сретна со охридски Амак СП, кој во салата „Билјанини извори“ ја има поддршката од својата публика.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 150 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Билјана и Вигор во борба за трофеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: