„Тиквеш“, „Т’га за југ“ и „Стара жолта“ – Македонски Супербрендови

Изборот, е извршен според критериумите квалитет, доверба, различност и емоционална врска, од страна на стручен совет составен од 60-тина претставници на компании, академски експерти, маркетинг агенции, медиуми и државни органи.

„Титулата Супербрендови е своевидно заокружување на еден период на признанија за ВВ Тиквеш. По големите меѓународни признанија за винаријата „Тиквеш“ и нејзините производи, титулата Супербрендови е најдраго бидејќи е потврда емотивната врска на македонските потрошувачи со брендовите на ВВ Тиквеш и за успех на домашниот пазар“, се вели во соопштението од ВВ Тиквеш.

Регионалниот менаџер на Супербренд , Борут Земљиќ вели дека „потрошувачот се почесто ја донесува својата одлука што ќе купува не само врз основа на цената и квалитетот, туку и според тоа дали се работи за позната марка или бренд
| | веќе видена | слични

Останато

За премиерот Зоран Заев СЈО е обезглавено по притворањето на обвинителката Катица Јанева. Тој се надева дека набрзо ќе бидат избран в.д. обвинител. Премиерот ...
сите 269 | | | веќе видена

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на ...
сите 257 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 232 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 225 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“, „Т’га за југ“ и „Стара жолта“ – Македонски Супербрендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: