“Тиквеш“, “Т’га за југ“ и “Стара жолта“ – Македонски супербрендови

Винарската визба „Тиквеш , виното „Т га за југ и ракијата „Стара жолта ја добија титулата водечки брендови (супербрендови) на Македонскиот пазар во изборот организиран од меѓународната организација „Супербренд .

Во конкуренција за титулата македонски супербренд се наоѓаа 800 домашни брендови, а водечките се избрани според критериумите квалитет, доверба, различност и емоционална врска. Изборот е извршен од страна на стручен совет составен од 60-тина претставници на компании, академски експерти, маркетинг агенции, медиуми и државни органи.

„Титулата Супербрендови е своевидно заокружување на еден период на признанија за “Тиквеш“. По големите меѓународни признанија за винаријата и нејзините производи, титулата Супербрендови е најдраго бидејќи е потврда емотивната врска на македонските потрошувачи со брендовите на “Тиквеш“ и за успех на домашниот пазар. Имено, во 2008-та бевме прогласени за најомилен регионален бренд во југоисточна Европа и еден од 30-те водечки светски брендови по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 153 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Тиквеш“, “Т’га за југ“ и “Стара жолта“ – Македонски супербрендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: