Избор „Нај нај“на Канал 77: Симон Трпчевски личност на 2008 година


Останато

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 1110 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ се зголемува, како чекор напред за проширување на сојузот за поддршка на членството во ЕУ. Извршниот одбор (ИО) ...
сите 441 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 423 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 334 | | | веќе видена

САД подготвуваат пакет воена помош од две милијарди долари за Украина, вклучително и ракети со долг дострел, објави „Ројтерс“, повикувајќи се на два извори ...
сите 310 | | | веќе видена

Некогашниот македонски министер за иселеништво, а подоцна амбасадор Мартин Треневски ја повика власта во Македонија веднаш да му забрани влез на бугарскиот ...
сите 460 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 140 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски да не кријат кои странски агентури стојат зад тензиите со Бугарија и антимакедонската пропаганда, ако не ги обелоденат, значи дека ги ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избор „Нај нај“на Канал 77: Симон Трпчевски личност на 2008 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: