Можно е Србија да поднесе жалба против Украина

Генералниот директор на “Србија гас“, Душан Бајатовиќ, рекол дека решението за поднесување на жалба против Украина заради стопирањето на гас ќе се донесе со владата на Србија, пренесе РТРС.

Според Бајатовиќ, технички Украина е единствениот виновник Србија да остане без природен гас, поради што беше исклучена станицата Берегово.
| | веќе видена | слични

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува североисточен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. ...
сите 361 | | | веќе видена

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 270 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 199 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е Србија да поднесе жалба против Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: