Промоција на првите тринаесет книги за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници

Премиерот Никола Груевски и заменикот на претседателот на владата задолжен за европски прашања, Ивица Боцевски денеска ќе ги промовираат првите тринаесет книги кои се преведени во рамки на програмата на Владата на Република Македонија за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници од кои се учи на врвните, најдобрите и најреномираните универзитети во САД и Европската унија.

Како што соопштуваат од владиниот кабинет, промоцијата ќе се одржи во просториите на Правниот факултет “Јустинијан Први“ во Скопје.
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на првите тринаесет книги за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: