Притвор за осомничениот за обид за убиство на Дешо

ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ДЕШО

Триесет дена притвор за Бобан Ѓуровски, осомничениот за обид за убиство врз Дејан Пановски. Полицијата го приведе вчера откако самиот Пановски сведочел дека тој пукал врз него.

По тешките прострелни повреди во пределот на главата, градите и стомакот Пановски речиси еден месец заздравуваше на скопските клиники. Откако се опоравил се сетил кој бил напаѓачот. За полицијата сведочел дека во моментот на пукотницата успеал да му ја извади маскирната капа.

Мотивот за пукањето останува непознат, но основните сомневања се меѓусебни нерасчистени сметки и недоразбирања. Вооружениот напад се случи на 28-ми Октомври во влезот на зграда на булеварот Јане Сандански.

Полицијата откива дека Ѓуровски бил и претходно пријавуван, а имал и казна затвор од две години за тешка кражба. Не ја одлежал целосно бидејќи бил помилуван. Многу попознат на полицијата и е повредениот Дејан Пановски.

Има досие пополнето со дваесетина кривични ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 139 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 51 | | | веќе видена

Неодамнешниот напад на два танкери што превезувале нафта во Орумскиот Проток предизвикаа разговори за стратешки важниот проток и неговата улога во глобалната ...
сите 178 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за осомничениот за обид за убиство на Дешо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: