Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Петнаесет фирми вчера добија лиценци за изработка на урбанистички планови, со што станаа единствените што може да конкурирараат на јавните огласи што ги распишуваат Владата и општините.Лиценци добија Архитектонскиот факултет во Скопје, Агенцијата за просторно планирање, „Зуас“, „Инпума“, „Зум“ и „Билд“ од Скопје. Лиценцирани фирми се и „Простор“ од Куманово, „Урбан“ и „Штипроект“ од Штип, „Го-план“ и „Полог проект про“ од Гостивар, „Урбан план“ од Тетово, „Урбан проект“ и „Форми“ од Прилеп и „Дизајн центар“ од Кавадарци.Важноста на лиценците е пет години.
| | веќе видена | слични

Останато

 Во оваа трета фаза, не учествуваат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Расправата ја следи Ивана Стојановска.  Нема барања за измени на амандманите, но има за ...
сите 441 | | | веќе видена

СДСМ со соопштение враќа на прес-конференцијата на Наум Стоилковски кој денеска побара оставка од министерот за надворешни работи, Никола Димитров. „Нема ...
сите 163 | | | веќе видена

Две најтешко повредени жени, од патниците во македонскиот автобус кој излета кај Лесковац, се борат за живот на Клиниката за анестезија и интензивна терапија ...
сите 360 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 88 | | | веќе видена

Снимката која ја вознемири јавноста покажува човек кој за малку не настрада од воз.Имено, на снимката може да се види како еден безгрижен минувач избегнува ...
сите 75 | | | веќе видена

 Тоа што со законот не се дозволи целосна амнестија за 27 април, а сепак опозициските  пратеници гласаа за законот, според дел од експертите говори за поделби ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: