Двоен празник на 8-Декември

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека понеделник 8-Декември е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Согласно Законот за празници празникот ,,Св. Климент Охридски,, е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Истовремено, верниците од муслиманска вероисповед на 8-Декември ќе го прославуваат првиот ден на Курбан Бајрам
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двоен празник на 8-Декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: