Поп Панев батали фудбал, се вработи во судот во Штип

По шест сезони успешни настапи во сино-белиот дрес, Зоран Поп Панев го напушти кичевскиот прволигаш Напредок оти си најде друга работа.

- Успеав да се вработам во Основен суд во Штип, по што не бев во можност паралелно да бидам на двете места, одлучив да го напуштам Напредок и да се вратам во родниот Штип. Засега не знам дали ќе продолжам со фудбал, можеби напролет ќе се вратам да му помогнам на матичниот клуб Брегалница да се врати во Првата лига. Поминав шест прекрасни сезони во Напредок, што остави длабоки траги во мојата играчка кариера. Јавна тајна е дека од фудбалот кај нас не може да се живее и затоа се одлучив на ваков чекор. Имам 32 години и допрва не можам да планирам којзнае каква играчка кариера - вели Поп Панев.

Поп Панев, покрај за Брегалница и за Напредок, има настапувано за Балкан и за Влазрими и една полусезона во германски нисколигаш. Бележи и неколку настапи за младинската селекција на Македонија пред повеќе од една деценија. Во есенската полуетапа имаше мал број ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 186 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поп Панев батали фудбал, се вработи во судот во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: